KONKURSY AKTUALNE

Uwaga: Zgodnie z Aneksem zmieniającym Regulamin konkursu termin dostarczania prac do siedziby WPN został wydłużony do dnia 17 lutego 2023 roku.

WIELKOPOLSKI PARK NARODOWY

ogłasza konkurs

 dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz ich rodzin

 z okazji 65-lecia swojego istnienia.

,,Wielkopolski Park Narodowy dawniej i dziś”

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach.

KATEGORIA I –  fotografia 

,,Powróćmy jak za dawnych lat”

Powróćmy wspomnieniami do dawnych lat. Razem z rodziną, przejrzyjmy dawne fotografie wykonane w Wielkopolskim Parku Narodowym. Stare zdjęcia będą okazją wzbogacenia wiedzy o naszych rodzicach, dziadkach oraz o ich sposobie spędzania wolnego czasu w otoczeniu przyrody. Spróbujmy ustalić miejsce i czas w którym zostało zrobione ujęcie i przenieś je w obecne czasy. Czy przez lata w Wielkopolskim Parku Narodowym coś się zmieniło? Czy każde ujęcie możemy odtworzyć dzisiaj? Zachęcamy do poszukiwań i udziału w konkursie fotograficznym.

KATEGORIA II – utwór poetycki

,,Historia Wielkopolskiego Parku Narodowego poezją zapisana”

Wróćmy do czasów narodzin Wielkopolskiego Parku Narodowego. Jaka była historia jego powstania? Kto był inicjatorem utworzenia strefy ochronnej i zachowania ciekawych form polodowcowych tego terenu? Opowiedz wierszem historię jego powstania. Zachęcamy do lekcji historii i udziału w konkursie literackim.

KATEGORIA III – praca plastyczna

,,Na szlakach w Wielkopolskim Parku Narodowym”

Zapewne lubicie spędzać czas na łonie natury. Czy na rodzinne wycieczki wybieracie teren Wielkopolskiego Parku Narodowego? Jaką aktywność preferujecie? Namalujcie siebie i swoją rodzinę na szlaku w Wielkopolskim Parku Narodowym. Podzielcie się z nami waszymi wspomnieniami biorąc udział w konkursie plastycznym.

Każdy uczestnik konkursu może wziąć udział tylko w jednej wybranej przez siebie kategorii.

Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z załącznikami: